Polowanie na ludzi. Czy to już?

Opozycja domaga się natychmiastowego podania się do dymisji przez prezydenta Sieradza. Popierany przez PiS Paweł Osiewała potrącił 79-letnią kobietę i odjechał bez udzielenia jej pomocy. Policja ukarała go jedynie mandatem w wysokości 300 zł i nie skierowała sprawy do sądu.

„Prezydent miasta, który był nominatem PiS, dostaje mandat w wysokości 300 zł. Nas ta sprawa szokuje. Po takim zdarzeniu, każdy kierowca w Polsce miałby sprawę w sądzie, która z dużym prawdopodobieństwem zakończyłaby się z wyrokiem skazującym, zaś nad prezydentem Sieradza został roztoczony „parasol ochronny” – stwierdził poseł PO Cezary Tomczyk. Zapowiedział przygotowanie wniosku do prokuratury przeciwko prezydentowi Sieradza.

PO zamierza także zażądać od Komendy Głównej Policji przeprowadzenia nadzwyczajnej kontroli w Komendzie Powiatowej Policji w Sieradzu. – „To policja zdecydowała o ukaraniu prezydenta w taki sposób. Naszym zdaniem dochodzi do przecięcia się interesów prezydenta i policji. Być może doszło do spotkania prezydenta miasta i komendanta” – powiedział Tomczyk.

Według Radia Łódź, które jako pierwsze poinformowało o sprawie, do zdarzenia doszło 24 marca. Osiewała twierdzi, że nie zauważył kobiety. – „Prezydent Sieradza Paweł Osiewała nie zamierza być dla nikogo wyborczą trampoliną i nie poda się do dymisji” – poinformowała rzeczniczka prasowa sieradzkiego ratusza Magdalena Sosnowska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s