D…pa w USA

„Ktoś panią oszukał. Nie ma żadnego problemu z demokracją w Polsce. Wszystko jest doskonale” – tak na pytanie dziennikarki o stan praworządności w naszym kraju odpowiedział Andrzej Duda. Prezydent przebywa z oficjalną wizytą w USA. Po tej wypowiedzi Dudy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump dodał: – „Tak też słyszałem”. 

„Uff, co za ulga. Trump też uważa, że trójpodział władzy, kontrola społeczna państwowych instytucji i wolne media publiczne są Polsce niepotrzebne. Za nazistów uznano, że Polakom jest niepotrzebna wyższa edukacja, więc po co im teraz wysokiej jakości demokracja. Wystarczy byle co” – skomentował na Twitterze pisarz i dziennikarz Ziemowit Szczerek.

 „Wg Trumpa w Polsce nie ma problemów z demokracją, ale według Trumpa nie ma ich także w Rosji i na Węgrzech, a świetnym gościem jest jego zdaniem Kim Dzonh Un. Na mierniczego demokracji i recenzenta ludzi wybrałbym więc jednak kogoś innego” – napisał Tomasz Lis z „Newsweeka”.

Na Twitterze zawrzało: – „W czasach gdy Trumpowie i Dudy są prezydentami zwykły człowiek powinien zamknąć się w swojej skorupie i przespać te czasy. Ale to niewykonalne”;

„Zobaczymy, jak się będzie tłumaczył przed Trybunałem Stanu”; – „Z księżmi-pedofilami też nie ma problemu, zostali albo przeniesieni do innych parafii, albo zburzono ich pomniki…” – komentowali internauci.

Prof. Jadwiga Staniszkis o Dudzie:

Więcej >>>

O Dudzie jako Dupie tutaj >>>

– Więzy między Polską i USA stały się jeszcze silniejsze. Sojusz z Polską jest silniejszy niż był wcześniej – powiedział Donald Trump podczas konferencji prasowej po podpisaniu wspólnej deklaracji dot. obecności sił zbrojnych USA w Polsce. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że to polski rząd będzie odpowiedzialny za finansowanie infrastruktury niezbędnej dla funkcjonowania dodatkowego tysiąca żołnierzy USA z naszym kraju.

Prezydenci RP Andrzej Duda i USA Donald Trump podpisali wspólny dokument o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Polski.

– Podpisaliśmy wspólną deklarację potwierdzającą współpracę w dziedzinie wojskowej – Polska i USA są nie tylko powiązane partnerstwem strategicznym, ale także wspólnymi wartościami i celami. Łączy nas prawo, cywilizacja i historia – wyliczał Trump. – Polska zapewni infrastrukturę dla obecności około 1000 żołnierzy amerykańskich. – Polski rząd zbuduje ten projekt bez udziału Stanów Zjednoczonych. To tylko Polska poniesie koszty – poinformował Trump.

Mówił też, że USA doceniają finansowy wkład Polski w NATO. – Tylko osiem z 28 krajów NATO ma podobny poziom finansowania – dodał.

Prezydent USA odniósł się też do planowanego zakupu 32 samolotów F-35 przez polski rząd– Polska kupi nasze doskonałe samoloty F-35. To wspaniała wiadomość. Bardzo się cieszę, że polska armia będzie się modernizować przy pomocy sprzętu z USA – oświadczył.

– Podpisaliśmy też deklarację o budowie elektrowni atomowej w Polsce, co poprawi bezpieczeństwo energetyczne tego kraju. Polska i USA wchodzą w tym roku na kolejny poziom wzajemnych relacji – stwierdził Trump.

Prezydent USA odniósł się także do kwestii wiz. – Polska podjęła bardzo poważne kroki. Przed nami jest jeszcze pewna praca, ale jestem przekonany, że Polska niebawem będzie mogła przystąpić do naszego programu wizowego – zapowiedział.

Duda: należy pan do tych prezydentów USA, którzy rozumieją, że zwrócenie uwagi na Europę Środkowo-Wschodnią ma kluczowe znaczenie

– Mamy nadzieję, że prezydent Donald Trump odwiedzi nas w Polsce we wrześniu i będziemy mogli razem uczcić pamięć wszystkich, którzy zginęli w czasie II wojny światowej – rozpoczął swoje wystąpienie prezydent Andrzej Duda.

– USA pomogły Europie wygrać II wojnę światową, a potem ustanowić niepodległy suwerenny świat i pod postacią UE istnieje do dzisiaj – dodał prezydent. Zaznaczył, że „dziś także Polska może się rozwijać jako niepodległy i suwerenny kraj”. – Chcemy budować nie tylko wspólnotę europejską, ale i euroatlantycką – mówił Andrzej Duda.

– Podpisanie wspólnej deklaracji jest dla nas kluczowe. Mam nadzieję, że współpraca wojskowa z USA będzie cały czas poszerzana – stwierdził prezydent Polski. – Dziękuję też za pozostałe umowy, choćby tę o wspólnym ściganiu przestępstw, która przybliża nas do ruchu bezwizowego – dodał. Wyraził nadzieję, że uda się też zrealizować umowę o współpracy w zakresie cywilnej energetyki nuklearnej.

– Z całą pewności należy pan do tych prezydentów USA, którzy rozumieją, że zwrócenie uwagi na Europę Środkowo-Wschodnią ma kluczowe znaczenie dla rozwoju demokratycznych społeczeństw – mówił Duda.

Nie budiet Fort Trump >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s